przeprowadzka biura

Jak zoptymalizować przeprowadzkę biura?

Przeprowadzki firm należą do najciekawszych wzywań, jakie czekają przed firmami transportowymi. Nasza firma wykonywała już bardzo dużo tego typu operacji, w związku z czym możemy się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem i doskonale wiemy, w jaki sposób podchodzić do przeprowadzek biur, tak aby wszystko przebiegało bez większych utrudnień. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przekazujemy Państwu kilka niezbędnych porad dotyczących sposobów na zoptymalizowanie przeprowadzki biura. Zachęcamy do lektury!

Przede wszystkim dobrze się przygotuj do przeprowadzki

Optymalizacja przeprowadzki, niezależnie od tego, czy firmy do nowego biura, czy osób prywatnych do nowego miejsca zamieszkania, zawsze powinna się rozpocząć od właściwego przygotowania. W przypadku biur sprawa zazwyczaj jest jednak nieco bardziej skomplikowana. W zależności od wielkości firmy, trzeba bowiem przenieść do nowego miejsca bardzo dużo rzeczy, przede wszystkim mebli, komputerów i sprzętu elektronicznego, które normalnie znajdują się w bardzo wielu pomieszczeniach. Trzeba także wziąć pod uwagę rzeczy osobiste wszystkich pracowników oraz gromadzone w różnych biurach dokumenty, umowy czy wystawiane faktury. W sumie będzie to naprawdę bardzo dużo rzeczy. Żeby je wszystkie dobrze zapakować, zabezpieczyć i podpisać, będziemy potrzebowali nieco czasu.

W jaki sposób podpisywać pudełka i paczki?

Ważną zasadą, która należy się kierować podczas pakowania rzeczy w biurach jest to, żeby je podpisywać nie zgodnie z przeznaczeniem, czyli z tym, do czego służą, tylko z biurem, w którym się znajdują. To znacznie ułatwi potem znajdowanie niezbędnych rzeczy. Rzeczy osobiste, każdy pracownik powinien zapakować samemu, tak żeby mieć pewność, że nic się w trakcie pakowania nie zgubi, ani nie trafi do złego pudełka.

Większość firm w trakcie przeprowadzki biur korzysta z usług profesjonalnych firm transportowych. O ile pakowaniem rzeczy osobistych powinni się zając sami pracownicy, najlepiej na dzień przed planowanym terminem przeprowadzki, tak aby zapobiec zbyt długiej przerwie w pracy, o tyle składaniem i zabezpieczaniem mebli oraz komputerów i urządzeń elektrycznych powinna się zająć firma przeprowadzkowa. Jest to konieczne, jeżeli chcemy od niej potem wymagać, żeby wzięła odpowiedzialność za to, w jakim stanie całe firmowe mienie dojedzie do nowego biura. Nasza firma, świadcząc usługi polegające na przygotowaniu przewożonych potem rzeczy, mebli, sprzętu elektronicznego, archiwów czy nawet dzieł sztuki, dokłada zawsze wszelkich starań i stosuje metody, które doskonale zabezpieczą wszystkie te rzeczy na czas transportu i przenoszenia z miejsce na miejsce. Dzięki temu jesteśmy w stanie wziąć za nie pełną odpowiedzialność. Dodatkowo jesteśmy ubezpieczeni na wypadek, gdyby coś jednak poszło nie tak, np. gdyby w trakcie transportu doszło do jakiegoś wypadku drogowego.