przeprowadzka zabezpieczanie delikatnych rzeczy

Rodzaje materiałów zabezpieczających i pakowych, które są niezbędne przy…

Właściwe przygotowanie się do przeprowadzki swojego mienia do nowego miejsca zamieszkania lub swojej firmy do nowego biura, to nie tylko znalezienie dobrej firmy transportowej, która specjalizuje się w wykonywaniu przeprowadzek. Żeby cała operacja była bez żadnych przykrych niespodzianek, czyli żeby wszystkie, nawet najdelikatniejsze rzeczy, mogły być przewiezione bez żadnych uszkodzeń, niezbędne będzie ich właściwe zapakowanie. Do tego celu będą potrzebne właściwe materiały zabezpieczające oraz materiały pakowe. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opiszemy, jakie rodzaje tego typu materiałów są absolutnie niezbędne w trakcie przeprowadzki.

Na materiałach zabezpieczających i pakowych nie ma co oszczędzać

Podczas pakowania swojego mienia i szykowania się do przeprowadzki, nie ma miejsca na popełnianie żadnych błędów. W trakcie przeprowadzki przewozimy do nowego mieszkania czy do nowego biura całe swoje mienie. Wśród nich są różne przedmioty, także takie, które są wyjątkowo delikatne i jednocześnie bardzo dla nas cenne. Mogą to być obrazy, mogą to być naczynia, kryształy, ukochane lustro czy nawet kwiaty doniczkowe. Żeby nic im się nie stało podczas transportu, trzeba je bardzo dobrze zabezpieczyć, zapakować i opisać. W tym celu niezbędne będzie zastosowanie co najmniej kilku rodzajów materiałów zabezpieczających i pakowych, które może nam dostarczyć dobrej jakości firma przeprowadzkowa, z którą zdecydowaliśmy się współpracować, lub które możemy kupić sami.

Z naszej perspektywy, czyli z punktu widzenia firmy, która od wielu już lat specjalizuje się w wykonywaniu przeprowadzek firm oraz osób prywatnych, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pakowanie swojego mienia z zastosowaniem materiałów dostarczonych przez nas. Nam jako firmie, która bierze odpowiedzialność za powierzone nam mienie, zależy na tym, żeby wszystkie przewożone przez nas przedmioty, meble czy sprzęt elektroniczny, dojechały na miejsce bez żadnych uszkodzeń. Dlatego też dostarczamy naszym klientom wyłącznie najwyższej jakości materiały pakowe. Jakie zatem rodzaje materiałów zabezpieczających i pakowych należy zastosować do pakowania swoich rzeczy przed przeprowadzką?

Kartony do pakowania

Najważniejszym elementem do pakowania rzeczy przed przeprowadzką są oczywiście mocne kartony. Określenie ?mocne? jest w tym przypadku bardzo ważne. Do kartonów podczas pakowania będziemy wrzucali większość swoich rzeczy. Zarówno stosunkowo lekkie ubrania, poduszki czy pościel, jak i bardzo ciężkie książki. Naszym klientom przed przeprowadzką możemy dostarczyć najwyższej jakości, 5-warstwowe kartony, które wytrzymają nawet największe obciążenie. Można w nich wiec przewozić książki, małe AGD oraz wiele innych rzeczy bez ryzyka, że je przepakujemy i mogą się zarwać. Kartony, które dostarczamy są różnej wielkości, dzięki czemu cięższe przedmioty i książki możecie zapakować w te mniejsze, natomiast resztę w te większe.

Naszym klientom możemy również dostarczyć specjalne pudła-szafy, które po złożeniu są prawdziwymi szafami. Na dnie możemy w nich poskładać pojedyncze ubrania a na górze powiesić swoje kurtki, koszule czy sukienki i spódnice. To bardzo wygodny patent, który nie dość, że znacznie ułatwia przewożenie ubrań na wieszakach, to na dodatek całkowicie zapobiega ich pognieceniu.

Do pakowania kartonów niezbędne są także taśmy samoprzylepne, którymi od dołu będziemy je zabezpieczać przed rozłożeniem, natomiast od góry będziemy je zamykać.

Folia bąbelkowa

Do zabezpieczenia pakowanych do kartonów delikatnych produktów szklanych czy elektronicznych z pewnością przydatna będzie folia bąbelkowa oraz taśma klejąca. Znajdujące się w takiej folii pęcherzyki powietrza bardzo dobrze zabezpieczą pakowane rzeczy przed obtłuczeniem, dzięki czemu nic im się nie powinno stać.

Materiały do podpisywania kartonów

Bardzo ważnym elementem, który potem może nam znacznie ułatwić sprawę już podczas rozpakowywania swoich rzeczy w nowym domu czy w nowym biurze, są materiały potrzebne do dobrego opisania tego co znajduje się w poszczególnych opakowaniach. Najczęściej stosuje się w tym celu mniejsze lub większe naklejki, na których można dobrze opisać zawartość kartonów.