przeprowadzka

Przenoszenie archiwum. Jak zadbać o tajne dokumenty?

Definicja archiwum mówi nam, że jest to uporządkowany zbiór dokumentów, akt lub informacji zapisanych na innych rodzajach nośników. Nie jest ono wykorzystywane na bieżąco do codziennej pracy, ale informacje znajdujące się w takich dokumentach mogą okazać się potrzebne w przyszłości, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone i przechowywane tak, aby w każdej chwili móc z nich skorzystać.

Ten stały zbiór akt i dokumentów urzędowych oraz prywatnych powstaje w wyniku działalności danej instytucji, firmy, rodziny lub działalności prywatnej. Przedsiębiorstwa gromadzą swoje akta i przechowują je w archiwach zakładowych, które rozrastają się wraz z rozwojem firmy. Dobra organizacja i uporządkowany sposób przechowywania dokumentów i akt znajdujących się w takim archiwum to podstawa sprawnej działalności. Kiedy firma zmienia lokalizację, konieczne jest zorganizowanie przeprowadzki zarówno mebli, sprzętów biurowych, rzeczy należących do pracowników, jak i całego archiwum. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Jeżeli interesuje Państwa odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do lektury!

Jak powinna wyglądać przeprowadzka archiwum?

Każda przeprowadzka wiąże się z narastającym bałaganem i chaosem, który może nas przerosnąć, obezwładnić i doprowadzić do sparaliżowania funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Szczególnie trudnym zadaniem jest przeprowadzka archiwum, w którym znajdują się cenne dokumenty i akta. Niezwykle istotną kwestią jest w tym przypadku zachowanie odpowiedniego porządku, systematyzacja pracy i staranne zabezpieczenie transportowanych dokumentów. Nasza firma dysponuje plastikowymi pojemnikami przeznaczonymi do przewozu akt i dokumentów. Można je zaplombować, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję nienaruszalności przewożonych zasobów. Aby mieć pewność, że przenoszenie archiwum w nowe miejsce odbędzie się sprawnie, szybko i bezpiecznie, najlepiej wynająć do tego naszą firmę, która specjalizuje się w organizowaniu profesjonalnych przeprowadzek.

Jakie czynności wchodzą w skład usługi przenoszenia archiwum?

Pracownicy naszej firmy zajmą się przeprowadzką archiwum od A do Z. Najpierw spakują akta i dokumenty zgodnie z sygnaturami oraz właściwie pooznaczają pojemniki, w których są one przechowywane. Następnie wyniosą zasoby, załadują je do samochodów i przewiozą w nowe miejsce. Transport dokumentów jest realizowany specjalnym zabezpieczonym taborem, który jest na bieżąco monitorowany systemem GPS. Po przyjeździe pod wskazany adres nasi pracownicy zajmą się wyładunkiem i wniesieniem dokumentów, a następnie ułożą je w docelowym miejscu na regałach. Dodatkowo oferujemy naszym klientom usługę demontażu i montażu regałów archiwalnych, a jeżeli zajdzie taka potrzeba możemy również wykonać ich specjalistyczne przeróbki, dostosowując je do nowych pomieszczeń.

Dokładamy wszelkich starań, aby transportowane przez nas archiwa były całkowicie bezpieczne. Pracownicy, którzy realizują przeprowadzki archiwów, nie mają przy sobie żadnych urządzeń umożliwiających kopiowanie przewożonych dokumentów, tabor jest zabezpieczony, a jego trasa monitorowana na bieżąco systemem GPS, dzięki czemu wiemy dokładnie, gdzie znajduje się w danym momencie. Dbamy o właściwe spakowanie powierzonych nam dokumentów, oznaczenie ich i zabezpieczenie na czas transportu. Zaufało nam już wiele firm i instytucji między innymi sądy, wojsko, banki i urzędy. Powierzenie nam przeprowadzki archiwum to gwarancja sprawnego i bezpiecznego przeniesienia cennych dokumentów w nowe miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *