Blog

firma przeprowadzkowa BLOG

Z jakimi kosztami wiążą się przeprowadzki firm na terenie…

Kiedy firma zmienia lokalizację, konieczne staje się zorganizowanie sprawnej i szybkiej przeprowadzki. Przewiezienie całego mienia ze starej siedziby do nowej wiąże się zawsze ze sporym zamieszaniem. Pakowanie biurowych sprzętów, dokumentów, rzeczy każdego z pracowników, demontaż mebli, a następnie odpowiednie zabezpieczenie przewożonych przedmiotów tak, aby podczas transportu nie zostały one uszkodzone, to zadania wymagające całkowitego zaangażowania. Czytaj więcej “Z jakimi kosztami wiążą się przeprowadzki firm na terenie Warszawy?”

przeprowadzka BLOG

Przenoszenie archiwum. Jak zadbać o tajne dokumenty?

Definicja archiwum mówi nam, że jest to uporządkowany zbiór dokumentów, akt lub informacji zapisanych na innych rodzajach nośników. Nie jest ono wykorzystywane na bieżąco do codziennej pracy, ale informacje znajdujące się w takich dokumentach mogą okazać się potrzebne w przyszłości, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone i przechowywane tak, aby w każdej chwili móc z nich skorzystać. Czytaj więcej “Przenoszenie archiwum. Jak zadbać o tajne dokumenty?”

pakowanie biura BLOG

Przeprowadzka biura. Jak spakować mienie, by po przeprowadzce nie…

Przeprowadzka biura to wyjątkowo trudne zadanie. Musimy dobrze zaplanować całą akcję, aby nie sparaliżować funkcjonowania firmy. W tym wypadku ważny jest czas i sprawność przeprowadzanych czynności. Dobra organizacja pracy, systematyczność wykonywanych zadań i odpowiedni ich rytm powinien być gwarancją udanej przeprowadzki, jednak mimo posiadania tej wiedzy teoretycznej wiele osób nie potrafi poradzić sobie z chaosem, który jest nieodłącznym elementem pakowania i rozpakowywania firmowych rzeczy. Czytaj więcej “Przeprowadzka biura. Jak spakować mienie, by po przeprowadzce nie zapanował chaos?”

przeprowadzka archiwum BLOG

Przeprowadzki archiwum. O czym należy wiedzieć?

Archiwum to zbiór uporządkowanych dokumentów, akt albo informacji zapisanych na innych nośnikach danych (mogą to być np. dyski lub kasety). Z tego typu zbiorów nie korzysta się na bieżąco, ale w wielu sytuacjach sięganie po znajdujące się w nim zasoby okazuje się konieczne. Duże archiwa znajdują się między innymi w: sądach, bankach, urzędach, budynkach wojskowych, szkołach, na uczelniach oraz wielu innych instytucjach zajmujących się gromadzeniem, przechowywaniem oraz udostępnianiem posiadanych przez nie zbiorów. Czytaj więcej “Przeprowadzki archiwum. O czym należy wiedzieć?”